Artykuły

Wypełniacze na bazie usieciowanego kwasu

Wypełniacze na bazie usieciowanego kwasu – zastosowanie

Pojawienie się na rynku medycyny estetycznej kwasu hialuronowego absolutnie zrewolucjonizowało obszar wypełniaczy, którego historia sięga końca XIX wieku. Skąd popularność kwasu i jakie są jego właściwości? Co różni kwas hialuronowy z czynnikiem sieciującym BDDE i wypełniacz oczyszczony z czynnika? Zapraszamy do lektury artykułu!

Kwas hialuronowy – podstawy

Kwas hialuronowy jest związkiem, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej. Aby utrzymać odpowiednie napięcie i sprężystość skóry, należy zadbać o jej stabilny poziom nawilżenia, stąd popularność zabiegów z kwasem hialuronowym, które pomagają w dążeniu do doskonałości naszej skóry.

Preparaty z kwasem hialuronowym – różnice

Istnieje sporo czynników, które decydują o różnicach między preparatami z usieciowanym kwasem hialuronowym. Należą do nich m.in.:

  • pochodzenie,
  • stopień usieciowania,
  • sposób pozyskiwania,
  • rodzaj czynnika sieciującego,
  • twardość,
  • czas wchłaniania,
  • stężenie,
  • rozmiar cząsteczek.

Najpopularniejszym czynnikiem sieciującym jest BDDE. Postanowiliśmy zwrócić uwagę na kilka preparatów zawierających ten czynnik oraz tych oczyszczonych z BDDE, które są zdecydowanie bezpieczniejsze i porównać je.

Zarówno producenci Galerma, jak i Allergan oferują produkty zawierające czynnik BDDE. Są oni odpowiedzialni za jedną z największych linii wchłanialnych wypełniaczy powstałych na bazie kwasu hialuronowego. Wypełniacze te są usieciowione BDDE, a ich rolą jest odmłodzenie i regeneracja skóry, spłycenie zmarszczek oraz bruzd, skuteczne przywrócenie proporcji i objętości tkankom oraz uzyskanie harmonijnego profilu. Dodatkowo redukują niedoskonałości, przywracają jędrność skóry oraz dają maksymalnie naturalny efekt.

W opozycji stoją preparaty z kwasem hialuronowym oczyszczone z czynnika BDDE, całkowicie biodegradowalne, które pozwalają uzyskać wspaniały efekt przy zredukowaniu obrzęków, ograniczeniu wszystkich działań niepożądanych, absolutnym bezpieczeństwie pacjenta, precyzyjnej aplikacji, atestowaniu oraz certyfikacji. Producenci tacy, jak Hugel czy Across gwarantują spektakularne rezultaty bez ingerencji chemii w kwasie hialuronowym.

Eksperci medycyny estetycznej z całego świata sięgają po różnorodne rozwiązania z kwasem hialuronowym w roli głównej, a producenci wciąż zaskakują nas nowymi możliwościami. Z pewnością wkrótce możemy się spodziewać kolejnych rewolucji w tym zakresie.

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go na swoim profilu!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Przewiń do góry