Artykuły

medycyna estetczna

Medycyna estetyczna – trendy 2021

Zawrotne tempo rozwoju dziedziny, jaką jest medycyna estetyczna, niezmiennie zaskakuje ekspertów z całego świata. Codziennie pojawiają się informację o kolejnych innowacyjnych technologiach, zabiegach, sprzętach czy procedurach. Co czeka branżę w tym roku i jakie są trendy 2021?

Za nami trudny rok, przed nami nowe wyzwania

W 2020 roku okoliczności pandemiczne związane z COVID-19 zrewolucjonizowały rzeczywistość. Branża medycyny estetycznej dostosowała się do nowych procedur jeszcze bardziej zwiększających bezpieczeństwo pacjentów. Co interesujące, kliniki i gabinety medycyny estetycznej z całego świata sygnalizowały paradoksalny wzrost zainteresowania poszczególnymi zabiegami ze względu na możliwość pracy zdalnej pacjentów i lepsze warunki rekonwalescencji w zależności od zabiegu. Do najpopularniejszych należały m.in. korekta nosa, lifting twarzy czy powiększanie ust.

Kliniki i gabinety musiały stawić czoła nowemu wyzwaniu, czyli wdrożeniu konkretnych zmian pozwalających na bezpieczne prowadzenie działalności:

  • implementacja dodatkowych środków bezpieczeństwa – telefoniczna rejestracja, wywiad epidemiologiczny, punktualne wizyty bez osób towarzyszących, obowiązkowe maseczki (zakrywanie ust i nosa), obowiązkowa dezynfekcja rąk, bezdotykowy pomiar temperatury, płatność bezgotówkowa: karta płatnicza, BLIK, telefon (o ile to możliwe), filtracja powietrza i wiele innych
  • rozszerzenie usług o teleporady z różnymi specjalistami

2021 – co nowego w branżowych trendach?

Regeneracja i odmładzanie to kluczowe trendy w 2021 roku. Co więcej, Polki wskazują, że decydują się na takie zabiegi, które przyniosą długofalowe efekty. Świadomość tego, że na doskonały rezultat trzeba trochę poczekać, sama w sobie jest nowym trendem. Pacjentkom zależy na spektakularnych efektach, dlatego są w stanie uczestniczyć w znacznie dłuższych procedurach medycznych.

A skoro jesteśmy przy procedurach, warto podkreślić, że zdecydowanym hitem 2021 roku będą procedury łączone, które są nazywane przyszłością branży medycyny estetycznej. Czym są? To kompilacja procedur zabiegowych przygotowana przez wykwalifikowanych specjalistów, która zawiera w sobie różne technologie, zabiegi, suplementację i pielęgnację. Odmładzanie skóry jest procesem wielopoziomowym, dlatego nie sposób pominąć całkowicie holistycznego podejścia do tego tematu.

Dywersyfikacja płci w gabinetach medycyny estetycznej

Kolejnym trendem, który nieśmiało dał się zauważyć w ciągu kilku ostatnich lat, a w tym roku przybiera na sile, to znaczące zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej wśród nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Potrzeby pacjentów klinik medycyny estetycznej również się zmieniają – obserwujemy istotny zwrot w aspekcie priorytetów. Co to oznacza? Kiedyś dla pacjentów ważna była widoczna zmiana w wyglądzie. Dziś, i ta tendencja będzie wzrostowa, pożądają oni naturalnego efektu, czyli zachować młodość, ale niekoniecznie zauważalną gołym okiem ingerencję specjalisty w jej utrzymanie.

Akcja profilaktyka

Profilaktyka pacjentów wskazująca na ich silną świadomość to kolejny trend, który cieszy ekspertów. Pacjenci chcą cieszyć się fantastyczną kondycją swojej skóry, zapobiegać niepożądanym zmianom i zapobiegać chorobom, dlatego decydują się na zastosowanie nieinwazyjnych metod z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które w żaden sposób nie ograniczają ich funkcjonowania na co dzień.

Kriolipoliza, laseroterapia (Nd:Yag oraz CO2), kwas hialuronowy, mezoterapia igłowa (twarzy, szyi, dekoltu, głowy, oczu, dłoni), mikrodermabrazja, stymulatory tkankowe, peelingi medyczne, kwasy wysokostężeniowe, pigmentowanie skóry to tylko niektóre z zabiegów, które wpisują się w tegoroczne trendy medycyny estetycznej.

W OSME jesteśmy na bieżąco i śledzimy wszystkie zmiany, które dzieją się w branży. Analizujemy je, omawiamy i wdrażamy nowe procedury, z których mogą korzystać nasi członkowie. Dołącz do OSME – organizacji, z której możesz czerpać mnóstwo wymiernych korzyści.

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go na swoim profilu!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Przewiń do góry