Artykuły

medycyna estetyczna podejście holistyczne

Idea medycyny estetycznej – holistyczne podejście

OSME – idea piękna, zdrowia i edukacji

Medycyna estetyczna jest nieodłącznym elementem holistycznego podejścia do pacjenta zgodnie z ideą anti-aging. W OSME codziennie podkreślamy i edukujemy, że zwrot w tym kierunku to pójście dalej i kreowanie podejścia smart w branży, w której jesteśmy specjalistami. Niezwykle potrzebne jest uświadamianie społeczności skoncentrowanej wokół medycyny estetycznej – praktyków, mentorów, ale również samych pacjentów, że spowolnienie procesu starzenia oraz profilaktyka zdrowotna zaczyna się zarówno od wewnątrz organizmu, jak i na zewnątrz.

Wczesne wykrywanie i zapobieganie dolegliwościom w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej zwiększa szanse na podniesienie komfortu życia pacjenta. Bardzo często zmiana zaczyna się od modyfikacji jego codziennych nawyków – styl życia, czyli to, czy prawidłowo się odżywia, czy jest aktywny fizycznie, czy jest odporny na sytuacje stresowe, czy stosuje suplementy, ma ogromny wpływ na jego samopoczucie, a co za tym idzie, warunkuje konkretne działania praktyków medycyny estetycznej, którzy mogą wdrożyć standardy holistycznego podejścia do procesu osiągnięcia i utrzymania równowagi między poczuciem młodości, absolutnym zdrowiem a pięknem zewnętrznym swoich pacjentów.

Holistyczne podejście w OSME – natura i równowaga

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej to miejsce, w którym kładziemy mocny nacisk na edukację i mentoring, dlatego zwracamy też uwagę na relację między zdrowiem a medycyną estetyczną, gdzie holizm spotyka się z tymi pojęciami pośrodku. Czym tak naprawdę jest holizm? Holizm w medycynie estetycznej to przede wszystkim unikalna perspektywa zdrowotna przedstawiana zazwyczaj na czterech płaszczyznach, tj. psychicznej, fizycznej, duchowej oraz społecznej. Zachodząca między poszczególnymi obszarami naturalna równowaga jest właśnie najlepszą definicją holistycznego podejścia do życia i zdrowia pacjentów.
Balans między duszą, umysłem a ciałem może zapewnić dobre zdrowie. Dlatego wokół OSME skoncentrowani są specjaliści, którzy kompleksowo dbają o zagwarantowanie odpowiedniej atmosfery w gabinetach czy w klinikach.

Kult ciała i młodości – OSME

Lekarze, kosmetyczki i kosmetolodzy zrzeszeni w naszym Stowarzyszeniu są doskonale przygotowani do prowadzenia działalności w zakresie medycyny estetycznej. Świadomi życia swoich klientów w ciągle rozszerzającym się kulcie ciała i młodości, zwiększamy kwalifikacje i dzielimy się zdobytą wiedzą na wielu sympozjach czy konferencjach nie tylko w kraju, ale także za granicą.
OSME: holistyczne podejście na miarę XXI w.!

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go na swoim profilu!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Przewiń do góry